köszöntő
Sziasztok! Üdvözöllek Magyarország első Tutenstein honlapján. Itt mindent megtalálsz kedvenc mesédről, ami csökkentheti kíváncsiságodat. Természetesen az oldal foglalkozik az egyiptomi mitológiával is, amely szerves részét képezi a rajzfilmsorozatnak.

az oldal
Név: Magyar Tutenstein Portál
Nyitás: 2005.06.22.
Admin: Zsofia1 Szolgáltató: ATW
Verzió: 17.0 Felbontás: 1010x406
Böngésző: Firefox, Opera, IE

üzenőfal

Untitled Document


Új karakter éledt a TV-ben:

Jay Stephens Martiansszel, beszélő kutyákkal, halott másvilági szellemek és egyéb furcsaságkokkal nőtt fel.
Csupán egy távirányító kapcsolásával már is betekintést nyert a világunkba, miközben a telített cukros finomságot kanalazta be.
Álmodni se mert arról, hogy bármelyik mesefigurája csatlakozni fog a Mesefilmek világába.
Az bizony Tutenstien volt - a büdös, kis mumifikált fáraó, aki feléledt a halálból.
Szombaton (2003.november 1-jén) egész Észak-Amerikában elösször láthatják a parányi múmiát. Ekkor Tutenstein első fél órája már az NBC csatornáján is látható volt délelött 10:30-kor.
Mr.Stephens 32 éves és épp várakozástól szédölög :) . Hosszú ideig kellett várnia, amíg kis múmiáját debitálhatták.
1994-ben, Stephens elkészítette az élő, noha sovány föld alatti hely illusztrációit a képregényben, amikor megformálódott fejében az ideális egyiptomi gyermek. Ez nagy mázli volt!
"Bentlaktam egy szörnyű, szétzúzott lelkű börtönben, egy Guelphben található lakásban" - emlékezett vissza Stephens. Jelenlegi stúdiója sokkal vendégszeretőbb, ahonnan kilátás nyúlik a Speed River-re a belvárosban. - " Ennek nem volt természetes, kisugárzó fénye - olyan volt, mint egy ősi sírhely. "
A zord környezetben és Siemsel, a macskájával - úgy, mint a Szfinx jelenléte - kapott észbe, hogy az ősi bebalzsamozott egyiptomi uralkodókról és a gyermekkori elragadtatásról elmélkedik. Emlékezete szerint, 8 éves korában édesapja elvitte a "Tutankhamon király kincseinek" kiállítására az Art Gallery-be, Torontoba (Kanada). Felidézi, ahogyan sétáltgatott és zavarodottan nézegette az arany szobrot és a kondzerkálódott macskát, amíg meg nem pillantotta Tut fáraó fényes arany halotti maszkját, ami még a szemüvegemen is keresztül csillogott.
" Ezt gondoltam: Wáó! A gyermek király! - ez marha jó! Ez a csodás élmény kitörölhetetlen volt belőlem. Megpróbáltam nem elfelejteni a képet, de mindig is egy gyermeknek számított nekem.
Elbágyadt a saját kis "sírjában" a nosztalgia végett, s Stephens megragadatott egy ceruzát és készített egy széles kinézetű mini múmia gyors vázlatát, akit Tutensteinnek hívott - Tut király és Frankenstein nevének keresztezése - és azóta tartogatja a rajzot a referenciának.
Két évbe telt, mire Tutenstein megtalálta útját a mókasákig.

Szkenelt cikk (angol):




gyors linkek
Vendégkönyv
Képeslapküldő
Galéria

menü

társoldalak



Hogy lehetsz társoldalunk?
Még több link!

hírlevél





Magyar Tutenstein Portál (c) 2005 - 2008